سبد خرید

محصولی انتخاب نشده است
ورود کاربران
عضویت کاربران

استیو جابز کیست؟

10 / 10
از 1 کاربر

کلوب هواداران استیو جابز | معرفی استیو جابز


استیون پاول جابز مرد ۵۲ ساله‌ای که هنوز علاقه دارد جین به پا کند، بلوز یقه‌ اسکی مشکی بر تن کند و با کفش ورزشی در جلسات و کنفرانس‌های مهم ظاهر شود.

در همان دورانی که روس‌ها اسپوتنیک یک را راهی مدار کردند و ترانزیستور اختراع شد  Steven Paul Jobs در۲۴ فوریهٔ ۱۹۵۵ درسانفرانسیسکو به دنیا آمد.او کار آفرین، مخترع و بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود. در سال ۱۹۷۶،جابز ۲۱ ساله به همراه دوستش استیو وزنیاک ۲۶ ساله، شرکت اپل را تأسیس کردند. اولین رایانه شخصی که شرکت اپل به بازار معرفی کرد، اپل I نام داشت. یک سال پس از آن در سال ۱۹۷۷ اپل II نیزراهی بازار شد. در سال ۱۹۸۵ شرکت نکست را تأسیس کرد. از مهمترین محصولات شرکت نکست می‌توان به نکست کامپیوتراشاره کرد که بعدها میزبان اولین مرورگر وب شد. در سال ۱۹۹۶ شرکت اپل، شرکت نکست را خرید و استیو جابز، مجدداً به اپل بازگشت. از دیگر اتفاقات مهم در اپل می‌توان به معرفی آی پاد در سال ۲۰۰۱، پرده‌برداری از آیتیونزاستور در سال ۲۰۰۳ و معرفی آیفون و آیپد در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ اشاره کرد.

جابز در سال ۱۹۸۶ یک گروه گرافیکی را از بخش گرافیک کامپیوتر لوکاس فیلم خرید. این شرکت که بعدها توسط خودش پیکسار نامیده شد، توانست فیلم‌های پویانمایی موفقی بسازد. در سال ۲۰۰۶  والت دیزنی،پیکسار را خرید.پس از این معامله جابز به سهام‌دار اصلی والت دیزنی تبدیل شد و به عضویت هیئت مدیرهٔ آن درآمد. در اکتبر ۲۰۰۳ سرطان جابز تشخیص داده شد و در اوت ۲۰۱۱، او از سمت مدیرعاملی اپل استعفا داد و تیم کوک از مدیران ارشد اپل، مدیرعامل شد و جابز به عنوان رئیس هیئت مدیره به فعالیت‌هایش ادامه داد.

استیو جابز در نهایت بر اثر عوارض ناشی از  سرطان لوزالمعده ، در تاریخ چهارشنبه ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی درگذشت.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

تبلیغات

نظر سنجـــی

نظر شما در مورد این سایت چیست؟