سبد خرید

محصولی انتخاب نشده است
ورود کاربران
عضویت کاربران

انجمن هواداران ایرانی استیوجابز

10 / 10
از 1 کاربر

انجمن هواداران ایرانی استیوجابز | پندهای استیو جابز

 حس نوع دوستی استیو جابز

جابز در سال ۱۹۸۵ میلادی گفت که «امور بشردوستانه را به شکل پنهانی انجام می‌دهد. پس از بازگشت جابز به اپل به عنوان مدیرعامل در سال ۱۹۹۷، او تمام برنامه‌های بشردوستانه را در ابتدا حذف کرد.به گفته برخی دوستان او به نییورک تایمز، جابز حس می‌کرد که می‌تواند توسعهٔ بهتر اپل را انجام دهد تا این که به امور خیریه کمک مالی کند. بعدها تحت مدیریت جابز، اپل عضو طرح محصول قرمز تولید نسخه‌های قرمز از دستگاه‌ها، تا بخشی از سود حاصل از فروش آن‌ها به امور مبارزه با ایدز در آفریقا اختصاص یابد شد. اپل با این اقدام، بزرگ‌ترین شریک خیریه از ابتدای این حرکت می‌شد. بونو، یکی از مؤسسین طرح محصول قرمز، پس از دفاع از عملکرد جابز و همسرش در امور خیریه، از قول جابز گفت: هیچ شانسی بزرگ‌تر از این نیست که زندگی انسان‌ها را نجات داد.

استیو جابز در طول عمرش مصاحبه های زیادی انجام داد و حرف های بسیار الهام بخشی در ۱۵ سخنرانی خود زده است از قبیل:

۱)طراحی اون چیزی نیست که به نظر میرسه و ما فکر میکنم و طراحی چیزیه که نشون میده ما باید چگونه کار کنیم

۲)معیار کیفیت برای بعضی از مردم فقط محیطی است که در آن زندگی میکنند ،‌ نه آرزوهایی که دارند

۳)اگه من رو به عنوان اصلاح گر جهانی انتخاب کنند با چکش برای اینکار اقدام میکنم

۴)تمایز بین رهبر و پیرو نوآوریست

۵)شما نباید از مشتری بپرسید که چی میخوان و به زور اون چیزی رو که میخوان بهشون بدید ، باید اون ها رو به سمت چیز های نو و جدید سوق بدید

 ۶)گاهی اوقات شما فقط میخواید نوآوری کنید و نمیتوانید، کاری که میکنید اشتباه است . کار بهتر این است که برای حل مشکل خود به آن اعتراف کرده و از دیگران کمک بخواهید

۷)تقریبا ، اپل و همچنین دل تنها کسانی هستند که فقط برای پول کار نمیکنند ، اون ها فقط و فقط برای نو آوری کار میکنند

۸)بسیاری از شرکت های موفق کار خود را از کم به زیاد شروع کرده اند و شایدم این انتخاب درست باشه . انتخاب یک مسیر کاملا متفاوت از سایر مسیر هاست ، برای مثال ما همیشه بر این باور بودیم و هستیم که اگه در مقابل مشتریان یک محصول ایده آل و تمام استفاده رو بزاریم اون ها هم حاضر میشن سر کیسه رو شل کنن..

۹)ما برای ساخت محصول بعدیمون سه سال وقت داشتیم ، برای همین از مشتریامون پرسیدیم چه چیزی رو نیاز دارن و همچنین چه چیزو رو از ما میخوان و در نتیجه ما کامپیوتری رو ساختیم که بر حسب گفته های مردم بود و این کار تمام مشتریای ما رو خوشحال کرد ، منظور من اینه که نظر مشتری از همه چیز واجب تره.

۱۰)هیچ کس مردن را دوست ندارد ، حتی افرادی که معتقدن به بهشت میرن هم از مرگ فرار میکنن با این حال مقصد همه ی ما مرگه هیچ کس و ناکسی نتونسته از اون فرار کنه و به اعتقاد من این همون چیزیه که باید باشه ، چون مرگ بهترین اختراع زندگی و خداونده ، مرگ عامل تغییر در زندگیه ، پاک کردن دوباره ی ما از گناهان برای قدم گزاردن در راهی جدید ، بالآخره روزی نوبت شما هم میرسه ، ولی به تدریج ، به نوبت و طولانی ، برای همین نباید وقت رو از دست بدیم ، ببخشید که این صحبت ها رو میکنم ، اما حرف راست گفتن داره.

۱۱)هر بار در حالی که بک محصول، انقلابی به پا میکند و همه چیز را تغییر میدهد .باید خوش شانس بود که در این راه قدم گزارد . اپل بسیار خوش شناس بوده که چندید محصول انقلابی را فقط برای خود و کار کنان خویش ثبت کرده است

۱۲)اگر پول دار ترین آدم دنیا نیز بمیرد برای من مهم نیست. برای من مهم اینه وقتی به رختخواب برم که کار بسیار مهمی در طول روز انجام داده باشم.

۱۳)نوآوری به چیزی بیشتر از پول و ثروت ختم میشود . هنگامی که اپل روی کار آمد ، آی بی ام در حال سودجویی بیشتر بود . نوآوری اینه که مردم به رهبری شما ایمان داشته باشند و شما رو قبول کنند.

۱۴)من از موفقیت مایکروسافت غمگین شدم  من هیچ مشکلی با اون ها ندارم ، اون ها توی قسمت های متعددی موفقن . مشکل من اینه که اونها سه برابر نرخ روز جهان محصولاتشون رو میفروشن.چرا استیو جابز به فرزندان خود اجازه استفاده از آیفون را نمی‌دادروزی آقای «نیک بیلتون» روزنامه نگار نشریه‌ «The New York Times»، از استیو جایز پرسید:

«آیا این درست است که فرزندان شما عاشق آیپد هستند؟»

جابز در پاسخ به سوال این روزنامه نگار پاسخ داد:

«آن‌ها از این محصولات استفاده نمی‌کنند. ما در خانه مدت زمان استفاده‌ی کودکان از آیپد را محدود کرده‌ایم.»

سر فرزندان خود را چگونه گرم کنیم؟
نویسنده‌ی کتاب زندگی نامه» استیو جابز «در این رابطه می‌گوید:
» جابز با مکالمه و گفتگو با فرزندانش توانست جای دستگاه‌هایی که خودش اختراع کرده بود را در زندگی آن‌ها پر کند. او در این رابطه هر کاری از دستش برمی آمد اعم از خواندن کتاب، تعریف داستان و غیره را برای آن‌ها انجام می‌داد. در ‌‌نهایت فرندان او از جمله کودکانی بودند که بدون اعتیاد به شبکه‌ی جهانی بزرگ شدند. آیا شما هم حاضرید این محدودیت‌ها را در زندگی فرزندان خود اجرا نمائید؟ «

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

تبلیغات

نظر سنجـــی

نظر شما در مورد این سایت چیست؟